Обрано нового голову Конституційного Суду, - ЗМІ

Обрано нового голову Конституційного Суду,  — ЗМІ Фото: rbc.ua

Шапталу призначили суддею КС у вересні 2010 року, до цього вона займала посаду заступника голови судді Донецького апеляційного адміністративного суду, овідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на джерело. Об этом сообщает allcrimea.in.ua со ссылкой на СМИ.

Генпрокуратура, розслідуючи справи проти екс-президента Віктора Януковича та його оточення, характеризує Шапталу, як одну з тих суддів Конституційного суду, яка "була зручна для Януковича".

Нагадаємо, що судді Конституційного суду проголосували за звільнення глави органу Станіслава Шевчука з посади судді. Це автоматично звільняє його з посади глави суду. За даними Bihus.Info, рішення підтримали 12 суддів з 18.

Підставою для звільнення Шевчука став висновок комісії з регламенту та етики, яка знайшла у його роботі системні та істотні порушення, зокрема, "нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України".

Важливо, що саме глава Конституційного суду проводить інавгурацію і приводить президента до присяги. Та 25 квітня у КС опублікували заяву про неможливість зриву інавгурації президента.

За даними журналістів "Bihus.Info", однією з причин звільнення Шевчука є його брат Рулава Одда, який нібито впливав на кадрову політику судді. Також журналісти з’ясували, що Шевчук в день звернення про його звільнення зустрічався з юристом Зеленського

У законі про "Конституційний суд" рішення про звільнення з посади судді Конституційного Суду Суд ухвалює щонайменше двома третинами від його конституційного складу.

Підставами для звільнення, зокрема, є вчинення ним істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного Суду.


Джерело статті: “https://ipress.ua/news/obrano_novogo_golovu_konstytutsiynogo_sudu__zmi_290671.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя